Towarzystwo Atletyczne Rozum

Olimpia Robakowska i Marina Rozum z brązowymi medalami!

2016-04-24
Za nami ostatni dzień zmagań w Mistrzostwach Europy w Sumo w Krotoszynie.

W niedzielę do rywalizacji przystąpili seniorzy oraz seniorki. Z pewnością na uwagę zasługują zawodniczki z powiatu krotoszyńskiego. Olimpia Robakowska i Marina Rozum uplasowały się w swoich kategoriach na trzeciej pozycji, zdobywając tym samym brązowe medale! Ponadto wywalczyły brąz w klasyfikacji drużynowej!

Olimpia Robakowska była trzecia w kategorii 80 kg, z kolei Marina Rozum w grupie 95 kg. Obie zawodniczki zdobyły też brąz w rywalizacji drużynowej seniorek. Gorzej tego dnia powiodło się panom. Patryk Swora zajął piąte miejsce w kategorii 85 kg. Na tych samych lokatach uplasowali się w swoich grupach Aron Rozum i Mateusz Konieczny.

Warto odnotować, iż w trakcie Kongresu Europejskiej Federacji Sumo odbyło się głosowanie na nowego prezydenta Europejskiej Federacji Sumo. Został nim Dariusz Rozum, prezes Polskiego Związku Sumo!