Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Nie ma czasu na lenistwo

2010-12-22
Ledwie kilka dni wolnego dostaną nasi zawodnicy od trenerów Marka Paczkowa i Marka Koniecznego. Wraz z nadejściem nowego roku sumocy Towarzystwa Atletycznego Rozum rozpoczną intensywne przygotowania do kolejnego sezonu.

Choć mijający rok obfitował starty oraz wielkie sukcesy, sumocy TAR-u nie będą mieć wiele czasu na odpoczynek. – W najbliższych tygodniach większość zawodników trenować będzie równie często jak w trakcie trwania sezonu – oznajmia trener Konieczny. – Owszem, w okresie świąteczno-noworocznym nasi podopieczni dostaną kilka dni wolnego, ale laba nie potrwa zbyt długo.

Do końca miesiąca intensywność zajęć – w porównaniu z okresem startowym – będzie jednak znacznie mniejsza. – Chodzi o to, by zawodnicy nie zatracili pewnych walorów oraz kontaktu z dohyo – tłumaczy szkoleniowiec. – Większość zajęć w końcowej fazie roku będzie mieć charakter zabawowy. Trzeba jednak pamiętać, że nawet gdy nie trzeba „dokręcać śruby” należy być w rytmie treningowym.

Czas na wzmożoną pracę nadejdzie krótko po Sylwestrze. Wówczas zapaśnicy rozpoczną pracę z pełnym obciążeniem. – Nie mamy czasu na dłuższe leniuchowanie – kontynuuje Konieczny. – W roku 2011 istotnych imprez również nie zabraknie. Pierwszym poważny sprawdzian odbędzie się już w lutym, kiedy to w Krotoszynie przeprowadzony zostanie Puchar Polski Juniorów i Seniorów.