Towarzystwo Atletyczne Rozum

Najmłodsi spisali się lepiej niż przypuszczano!

2011-04-04
Bardzo udanie walkę o medale mistrzostw kraju rozpoczęli zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn. W niedzielę na warszawskich obiektach najmłodsi członkowie naszego Klubu sięgnęli po piętnaście medali!

Przed wyjazdem trener Marek Konieczny zakładał zdobycie ośmiu „krążków”. Jego plan został wykonany ze znaczną nawiązką, bowiem nasi sportowcy wrócili do domów z piętnastoma zdobyczami! Najkorzystniej zaprezentowali się juniorzy, którzy stawali na podium ośmiokrotnie. Dwa medale dorzucili kadeci, a okazały dorobek wieńczy pięć lokat w czołowych trójkach, o jakie postarali się najmłodsi członkowie TAR-u.

W rywalizacji juniorów triumf zanotował Przemysław Ratajczyk, który zdominował kategorię do 60 kilogramów. Jego sukces, w stawce ważących maksymalnie 80 kg zawodników skopiował Michał Blecha. Złoci medaliści w finałowych pojedynkach pokonali swoich klubowych kolegów. Ratajczyk okazał się lepszy od Eryka Goli, z kolei Blecha rozprawił się z Bartłomiejem Ratajczykiem.

Srebrny laur zdobył jeszcze startujący w wadze do 70 kg Patryk Konrady. W tej samej drabince ex quo trzecie lokaty zajęli Jan Czubak i Kamil Nowaczyk. Najniższy stopień podium obsadził również Szymon Swędrowski (do 100 kg).

Wśród kadetów brązowe medale zawisły na szyjach Marka Duraka (55 kg) i Gracjana Matyli (65 kg).

Jeśli idzie o dzieci, trofea ze srebrnego kruszcu odebrali Nikodem Liniarski (65 kg) i Konrad Bitner (40 kg). TAR-owcy zajęli jeszcze trzy „brązowe” lokaty. Na podium stawali Bartłomiej Nowaczyk (65 kg), Dawid Szymczak (36 kg) oraz Adrian Bitner (40 kg).

Kilku z naszych reprezentantów zajmowało miejsca tuż za strefą medalową. Pozycje piąte przypadły Kewinowi Rozumowi (junior, 80 kg), Natalii Talarczyk (junior, +70 kg), Agnieszce Bitner (kadet, 55 kg) i Aleksowi Szwackiemu (dzieci, 36 kg). Na szóstym miejscu w gronie kadetów rywalizację ukończył Dawid Bukowski (55 kg).

Oczywiście trener Konieczny był bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów. – Uzyskaliśmy super wynik i można tylko się cieszyć z postawy najmłodszej grupy wiekowej – komentował. – Wykonaliśmy niemal 200 procent normy, co jest znakomitym prognostykiem przed walkami o medale seniorskich i młodzieżowych mistrzostw Polski.