Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Mistrzostwa Świata w Sumo 2014 – Tajwan

Mistrzostwa Świata w Sumo 2014 – Tajwan
2014-08-31
Znakomicie spisali się nasi zawodnicy na Mistrzostwach Świata w Sumo, które odbywały się na Tajwanie. Aron Rozum wywalczył srebro, a Sebastian Alcer zdobył brąz.

Reprezentant Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn poległ dopiero w finale kategorii -85 kg seniorów, a jego pogromcą okazał się reprezentant Japonii. Rozum, zajmując drugie miejsce na Tajwanie, osiągnął jeden z największych sukcesów w dotychczasowej karierze. – Aron ma za sobą bardzo trudny okres. Nie tak dawno przeszedł dwie operacje, a mimo to potrafił wznieść się na wyżyny – powiedział sympatyzujący z TAR-em Dariusz Fabianowski, który zorganizował m.in. tegoroczne 1. Mistrzostwa Ziemi Krotoszyńskiej Przedszkolaków. W kategorii -100 kg juniorów trzecie miejsce zajął zawodnik Samsona Kobylin – Sebastian Alcer.

Krotoszynianina do walki przygotował trener kadry narodowej – Marek Konieczny. Szkoleniowiec może być dumny także z Jagody Mazurek, która okazała się najlepsza na świecie w grupie juniorskiej oraz zdobyła srebro wśród seniorek. – Jesteśmy bardzo dumni szczególnie z postawy Arona. Swoją świetną postawą w imprezie w pełni zasłużył na zajęcie drugiego miejsca – podsumował Fabianowski.

Wkrótce więcej szczegółów na temat wspaniałego startu Arona na Tajwanie.

Zapraszamy do obejrzenia trzech walk Arona Rozuma (ćwierćfinał, półfinał, finał) – tutaj.

 

źródło: www.glokalna.pl

  • Artur

    Gratulacje Aron!