Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Medale w odcieniu pomarańczowym

2012-04-17
Wojciech Poczta i Aron Rozum medalistami Międzynarodowych Mistrzostw Holandii! Do kraju tulipanów udał się także Michał Blecha.

Do kraju Beneluksu zawodnicy Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn wyjechali w trzyosobowym składzie. Oczywiście Aron Rozum i Wojciech Poczta byli pretendentami do medali. Młody Michał Blecha miał sprawić niespodziankę.

Największe uznanie należy się Rozumowi, który wygrał swoją koronną kategorię wagową (do 85 kg). W finale krotoszynianin rozprawił się z cenionym reprezentantem gospodarzy Olle Overboshem, który dzierży tytuł mistrza starego kontynentu.

Bardzo dobrze spisał się także Poczta. Doświadczony sumoka zdobył srebro w wadze do 115 kg, ulegając w decydującym starciu wysoko notowanemu zawodnikowi z Egiptu.

Startujący w kategorii, w której triumfował Rozum Blecha, ukończył rywalizację na niezłym piątym miejscu.

Dorobek medalowy Polaków wieńczy brązowy krążek Adriana Czecha (Rokita Brzeg Dolny).

Selekcjoner reprezentacji Marek Paczków był zadowolony z postawy swoich podopiecznych. – Zdobyliśmy trzy medale, a w imprezie uczestniczyła bardzo wąska grupa kadrowiczów – oceniał. – Aron ponownie pokazał klasę. Liczyłem, że Wojtek także zdobędzie złoto, bo przecież jest trzecim zawodnikiem świata. Niemniej, najważniejsze, by pełnia formy przyszła podczas ukraińskich mistrzostw Europy.

Już wkrótce reprezentanci wyjadą do Berlina i Mediolanu, gdzie odbędą się kolejne prestiżowe starty. – To ostatnie sprawdziany przed Euro – dodał trener.

 

 

Daniel Borski