Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Konarczak z medalem Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów!

2010-10-28
Po sukcesach seniorów i juniorów, nadszedł czas na prestiżowe starty zawodników młodszego pokolenia. Sumocy z naszego Klubu udanie zaprezentowali się podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów. Na podium „wdrapał’ się Daniel Konarczak!

Imprezę stanowiącą jeden z etapów kwalifikacji do reprezentacji na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy przeprowadzono 22 i 23 października w Ropczycach. Na turniej udało się trzech zawodników Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Wśród nich najlepiej na dohyo poczynał sobie Daniel Konarczak. Obiecujący sumoka zajął trzecią lokatę w rywalizacji do 65 kilogramów.

Z pozostałych krotoszyńskich zawodników piąte miejsca zajmowali Marek Durak i Dawid Bukowski. Obaj startowali w kategorii wagowej do 55 kilogramów.

Występ młodzieży ocenił trener juniorskiej reprezentacji Polski oraz TAR-u Marek Konieczny. – Ze względu na warszawskie mistrzostwa świata, dla kadetów był to pierwszy od kilku miesięcy bardzo poważny sprawdzian. Nasi sumocy spisali się przyzwoicie, ale stać ich na osiąganie jeszcze lepszych rezultatów. Słowa pochwały należą się zwłaszcza Konarczakowi. Daniel zdobył medal w najmocniej obsadzonej kategorii, w której walczyło 22 zawodników.