Towarzystwo Atletyczne Rozum

Grad medali naszych na Mistrzostwach Polski

2020-09-06
Hala Sportowo - Widowiskowa w Krotoszynie, 6 września br. zamieniła się w arenę walk sumo.
Do grodu Krotosa zjechało ponad 100 zawodników z całego kraju, by podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U21, U23) w Sumo walczyć o tytuły najlepszych zawodników.
Podczas turnieju, zawodniczka Towarzystwa Atletycznego „ROZUM” w Krotoszynie – Aleksandra Rozum potwierdziła swoją silną pozycję i zdobyła tytuł mistrzyni Polski seniorek w kat. – 65 kg. Oprócz tego wywalczyła również: brązowy medal w kat. open seniorek, złoty medal w kat. – 65 kg i srebrny w open w kat. wiekowej do lat 23. Z kolei Zuzanna Krystek sięgnęło po złoto w kat. +80 kg i open w kat. wiekowej do lat 23, w seniorkach wywalczyła srebro w kat. +80 oraz open, a w grupie do lat 21 II miejsce w kat. + 80 kg i III w kat. open. Natomiast Lena Andrzejak wywalczyła trzy brązowe medale – w kat. – 65 kg seniorek, – 65 kg w grupie U23 i U21. Również nasi zawodnicy udowodnili, że są w formie: Michał Fabianowski sięgnął po złoto w kat. + 115 kg grupy U21 i srebro w kat. + 115 kg w grupie wiekowej do lat 23. Mateusz Konieczny zdobył brązowy krążek w kat. – 77 kg w grupie seniorów, Mikołaj Mrowiński wywalczył srebro w kat. – 85 kg w grupie seniorskiej i brąz w młodzieżowcach do lat 23. A Bartosz Maćkowiak – zawodnik walczący również w kat. – 85 kg sięgnął po srebrny medal w grupie do lat 23 i brąz w seniorach. W oficjalnym otwarciu zawodów wzięli udział m.in.: Posłanka na Sejm RP Karolina Pawliczak, która ufundowała puchary dla najlepszej zawodniczki i zawodnika mistrzostw, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski, Wiceburmistrz Krotoszyna Ryszard Czuszke czy Wicestarosta Krotoszyński Paweł Radojewski.