Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Dzieci idą śladem mistrzów

2010-11-26
Po emocjach związanych ze startami seniorów, nadszedł czas na występy młodych sumoków. Narybek Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn udanie zaprezentował się podczas zmagań w Gorzowie Wielkopolskim.

Do Gorzowa, gdzie 20 listopada odbyła się rywalizacja udała się kilkunastoosobowa ekipa z Krotoszyna. Sebastian Bernat uczestniczył w Młodzieżowym Pucharze Polski, a adepci sumo zmagali się w Ogólnopolskim Turnieju Dzieci.

Bernat walczący w turnieju otwartym (kategoria open) opuszczał dohyo jako piąty młodzieżowiec w Polsce.

Bardzo dobre wrażenie pozostawiły sobie krotoszyńskie dzieci. Dzięki ich postawie na koncie TAR-u znalazło się sześć medali. Swoje konkurencje wygrała trójka Aleksandra Rozum (42 kg), Piotr Krajewski (30 kg) i Adam Krajewski (35 kg).

Kolejni trzej sumocy okupowali najniższy stopień podium. Miejsca medalowe zajęli Adrian Bitner (50 kg), Konrad Bitner (42) oraz Adam Nowaczyk (60 kg).

Poza tym, na niezłych piątych lokatach turniej ukończyli Artur Szwacki (35 kg) i Jeremiasz Kowalski (70 kg).

Szkoleniowiec TAR-u i jednocześnie trener juniorskiej reprezentacji Polski Marek Konieczny nie krył zadowolenia z wyczynów swoich młodych podopiecznych. – Dla zdecydowanej większości z nich to dopiero początek przygody z naszą dyscypliną. Nie spodziewałem się  więc aż tak dobrego występu i zdobycia tylu „krążków” – powiedział. – Niektóre z dzieci już teraz predysponują spory potencjał, który należy odpowiednio „oszlifować”. . W przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy Dzieci. Być może kilku najzdolniejszych zawodników TAR-u znajdzie się w kadrze narodowej.