Towarzystwo Atletyczne Rozum

Dobry prognostyk przed mistrzostwami świata w Mongolii

2016-07-11
W minioną sobotę na krotoszyńskim rynku byliśmy świadkami Sumo Poland Open. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się przedstawiciele dwóch klubów z powiatu krotoszyńskiego. Zawodnicy UKS Samson Kobylin i TA Rozum Krotoszyn wywalczyli w sumie siedem medali!

Impreza w naszym mieście była najważniejszym sprawdzianem przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata juniorów i seniorów w Mongolii. – Mamy za sobą tydzień obozu w Krotoszynie. Widać, że systematyczna praca na treningach przynosi odpowiednie efekty w postaci dobrych wyników – zakomunikował Marek Konieczny, trener kadry narodowej.

Kobiety walczyły w trzech kategoriach wagowych plus open. W najlżejszej – do 65 kg – najlepsza okazała się Magdalena Macios (UKS Lubzina). Na kolejnych stopniach podium uplasowały się Sara Rejniak (UKS Lubzina), Agnieszka Matianowska (UKS Niedźwiadek Warszawa) i Aleksandra Rozum (TA Rozum).

W kategorii do 73 kg zwyciężyła Magdalena Skrajnowska (KS Oni Lublin), wyprzedzając Aleksandrę Bzodek (UKS Samson), Ewelinę Bieńkowską i Jurgitę Grineviciute (Litwa). –Jestem bardzo zadowolony z wyników moich podopiecznych. Szczególnie chciałbym wyróżnić młodą Olę Bzodek. Mogę ocenić, że dobrze rokuje na przyszłość – ocenił Mirosław Flak, trener UKS Samson.

W kategorii do 80 kg dwa czołowe miejsca należały do zawodniczek z powiatu krotoszyńskiego. Triumfowała Marina Rozum (TA Rozum), a druga była Olimpia Robakowska (TA Rozum). Na najniższym stopniu podium stanęła Niemka – Kerstin Schmidtsdorf. W rywalizacji open najlepsza była O. Robakowska, która w decydującej walce pokonała Erikę Makai (Węgry).  – Niestety, po tej walce Olimpia została przewieziona do szpitala. Ze wstępnych diagnoz wynika, że wybiła sobie bark, upadając na dohyo – powiedział M. Konieczny. Trzecią lokatę zajęły M. Rozum i K. Schmidtsdorf.

Najlżejszą kategorią męską było 85 kg. Wygrał Rafał Głodek (UKS Lubzina), a na kolejnych pozycjach znaleźli się Patryk Swora (UKS Samson) i Tomasz Wojda (UKS Fuks). W grupie wagowej 100 kg najlepszy okazał się Aron Rozum (TA Rozum). Za nim uplasowali się Karol Koenig, Rasul Hasanov (Azerbejdżan) i Erik Szilagyi (Węgry).

W kategorii do 115 kg zwyciężył Lasha Meshvildishvili (Gruzja), przed Jackiem Krajewskim i Andrzejem Mazurkiem (UKS Mieszko). Z kolei w rywalizacji open triumfował Arnold Pap (Węgry), wyprzedzając Lashę Jeladze (Gruzja) i Zuraba Akubardię (Gruzja) .

Do MŚ w Mongolii pozostały nam trzy tygodnie. W tym czasie planujemy zorganizować jeszcze jeden obóz, gdzie będziemy doskonalić ostatnie elementy przed zawodami. Wyjedziemy z kraju 26 lipca z nadzieją na miejsca medalowe – podsumował trener kadry narodowej.