Towarzystwo Atletyczne Rozum

Dobry prognostyk przed mistrzostwami Europy

2016-04-18
Na przełomie marca i kwietnia zawodnicy przygotowujący się do Mistrzostw Europy w Sumo w Krotoszynie mieli okazję sprawdzić swoją formę na dwóch imprezach. Pierwszą z nich był Puchar Polski w Strzelcach Opolskich, a następną mistrzostwa kraju w Warszawie.

Tradycyjnie już z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci TA Rozum Krotoszyn oraz UKS Samson Kobylin. W Strzelcach Opolskich na najwyższym stopniu podium stanęli Mateusz Konieczny (70 kg – TA Rozum), Aron Rozum (92 kg – TA Rozum) oraz Olimpia Robakowska (80 kg – TA Rozum). Z drugiego miejsca mogli cieszyć się Patryk Swora (85 kg – UKS Samson), Piotr Polny (100 kg – UKS Samson) i Stefan Klejewski (115 kg – UKS Samson). Ostatni z wymienionych był też trzeci w klasyfikacji open. Ponadto brązowe krążki wywalczyli Kewin Rozum (85 kg – TA Rozum), Jan Czubak (92 kg – TA Rozum) oraz Martyna Ziętek (80 kg – TA Rozum).

W klasyfikacji drużynowej TA Rozum zajęło drugie miejsce, a Samson sklasyfikowany został na trzecim. Równolegle do turnieju seniorskiego toczyły się zmagania juniorskie. Zawodnicy Samsona zdobyli w nich jeden złoty, dwa srebrne oraz dziewięć brązowych krążków, a sumocy TA Rozum wywalczyli złoto i brąz.

Z kolei na mistrzostwach Polski w Warszawie triumfowali O. Robakowska (80 kg oraz open) i A. Rozum (100 kg). Na drugich miejscach plasowali się P. Swora (85 kg), P. Polny (92 kg), S. Klejewski (115 kg) i Marcin Rozum (+115 kg). Ostatni z wymienionych i A. Rozum wywalczyli także brąz w open. Ponadto na najniższym stopniu podium stanęli M. Ziętek (80 kg), M. Konieczny (70 kg) i Mikołaj Małecki (100 kg – Samson). W rywalizacji młodzieżowców krotoszyńscy sumocy zdobyli złoto, srebro i brąz, a reprezentanci Samsona – jeden złoty medal i dwa srebrne.