Towarzystwo Atletyczne Rozum

Dobre występy w pucharowym turnieju

2015-03-04
W Krotoszynie odbyły się zawody Puchar Polski Juniorów i Seniorów w Sumo. Tradycyjnie już z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z powiatu krotoszyńskiego. Reprezentanci TAR-u Krotoszyn oraz Samsona Kobylin wielokrotnie stawali na podium.

Rywalizację rozpoczęli juniorzy oraz juniorki do 18. roku życia. Wśród dziewcząt w najlżejszej kategorii (50 kg) piąte miejsce zajęła Aleksandra Małecka (UKS Samson), siódma była Julia Całka (UKS Samson), a dziewiąta – Jagoda Wiatrak (TAR). W kat. 55 kg srebro wywalczyła Aleksandra Rozum (TAR), dziewiątą lokatę zajęła Całka, a czołową dziesiątkę zamknęła Małecka. Również na drugiej pozycji uplasowała się A. Rozum w kategorii do 60 kg. W tej grupie na podium stanęła też Aleksandra Bzodek (UKS Samson), która była trzecia. Ta sama zawodniczka została sklasyfikowana na piątym miejscu w kat. 65 kg.

W rywalizacji juniorów Konrad Bitner (TAR) był trzeci w kat. 60 kg i czwarty w kat. -70 kg. W kat. -80 kg tuż za podium znalazł się Paweł Miedziński (UKS Samson). Dwa medale zdobył Sebastian Alcer (UKS Samson) – srebrny w kat. -90 kg. i złoty w kat. do 100 kg. W tych samych grupach wagowych brązowe krążki wywalczył Bartosz Wojciechowski (UKS Samson). Z kolei Krzysztof Lorek (UKS Samson) był czwarty w kat. 80 kg i piąty w kat. 90 kg. Na drugim stopniu podium w kat. +100 kg stanął Michał Fabianowski (TAR).

W zmaganiach seniorskich kolejny medal w tych zawodach zgarnęła A. Rozum, która zajęła drugą pozycję w kat. -55 kg. Dwukrotnie po złoto sięgnęła Olimpia Robakowska (TAR) – w kat. 80 kg oraz open.

W gronie seniorów dobrą dyspozycję zaprezentował Mateusz Konieczny (TAR), kończąc rywalizację w kat. 70 kg na trzeciej lokacie. W tej grupie siódme miejsce zajął Bitner, a dziewiąty był Jakub Ratajczak (UKS Samson). W kat. 92 kg srebro wywalczył Aron Rozum (TAR), Alcer był jedenasty, a tuż za nim sklasyfikowano Patryka Sworę (UKS Samson). A. Rozum okazał się najlepszy w kat. do 100 kg. Na dalszych miejscach uplasowali się Alcer (ósmy) i Mikołaj Małecki (dziewiąty, UKS Samson). Z kolei Mateusz Kandzierski (UKS Samson) wywalczył srebrne krążki w kat. 115 kg oraz open.