Towarzystwo Atletyczne Rozum

Dobre występy przepustką do kadry narodowej

2016-05-23
Z bardzo dobrej strony w Pucharze Polski w Sumo Kadetów i Młodzików w Kielcach zaprezentowali się reprezentanci dwóch klubów z powiatu krotoszyńskiego. Wielu zawodników UKS Samson Kobylin i TA Rozum Krotoszyn zajmowało czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Przypomnijmy, że grupa młodzików to roczniki 2002-2004, a kadetów 2000-2001. W pierwszej z nich brązowy medal w kategorii 60 kg wywalczyła Anna Szymczak (TA Rozum). W gronie chłopców złoto w kat. 55 kg zdobył Kacper Wiatrak (TA Rozum). Na drugim stopniu podium stawali Daniel Krasoń (40 kg, TA Rozum), Piotr Sikora (50 kg, UKS Samson), Jakub Durczewski (60 kg, UKS Samson), Szymon Szwaja (55 kg, TA Rozum) i Kacper Mikołajczyk (+70 kg, TA Rozum). Na trzeciej lokacie zawody ukończyli Kacper Wiśniewski (40 kg, TA Rozum) i Piotr Szymczak (60 kg, TA Rozum).

W rywalizacji kadetek po złoto sięgnęła Aleksandra Bzodek (65 kg, UKS Samson). Srebrne krążki wywalczyły natomiast Julia Jankowiak (50 kg, UKS Samson) i Klaudia Chlebowska (56 kg, UKS Samson). W zmaganiach kadetów triumfowali Jakub Kobusiński (55 kg, UKS Samson) i Michał Fabianowski (+95 kg, TA Rozum). Drugie miejsce zajął Kacper Biedermann (75 kg, UKS Samson), a z brązem do domów wrócili Marek Trawiński (55 kg, UKS Samson), Piotr Krajewski (65 kg, TA Rozum) i Bartosz Furmankiewicz (85 kg, UKS Samson).

Jestem bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych – powiedział Marek Konieczny, trener TA Rozum. – Dobra dyspozycja D. Krasonia, K. Mikołajczyka, K. Wiatraka i M. Fabianowskiego otwiera przed nimi szansę na powołanie do kadry narodowej i występ na mistrzostwach Europy w Niemczech. Przed grupą kadetów i młodzików teraz kolejne starty – w Pucharze Polski w Gorzowie Wielkopolskim oraz na mistrzostwach Polski.