Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Brylowali w Warszawie

2012-06-10
Na początku czerwca w Warszawie przeprowadzono krajowy czempionat w sumo. Co jest standardem, czołowe role odgrywali zawodnicy naszego Klubu. TAR-owcy stawali na podium szesnastokrotnie.

Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców były ostatnim etapem kwalifikacji przed zmaganiami o triumf na Starym Kontynencie. – Poziom kadrowiczów pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość – mówi pierwszy trener reprezentacji Polski oraz TAR-u Marek Paczków. – Jeśli chodzi o występ krotoszynian, mogę powiedzieć, iż zrealizowali plan z nawiązką. Liczba medali jest znacząca, ale nasi podopieczni od wielu lat osiągają tak znaczące wyniki, więc nie można uznać tego za niespodziankę.

W najbardziej prestiżowej – seniorskiej rywalizacji – zawodnicy TAR-u trzykrotnie wskakiwali na najwyższy stopień podium. Swoje drabinki wygrywali Marcin Rozum, Wojciech Poczta i – co jest największym zaskoczeniem – Michał Blecha, który w finale mierzył się z klubowym kolegą Kewinem Rozumem. Wśród młodzieży brylowali Olimpia Robakowska, Przemysław Ratajczyk oraz Mateusz Konieczny. TAR wygrywał obie męskiej klasyfikacje generalne.
Młodzieżowcy

Kobiety
Kat. 70 kg

1.Olimpia Robakowska
2.Natalia Talarczyk
Klasyfikacja klubowa
3.TAR

Mężczyźni
Kat. 60 kg

1.Przemysław Ratajczyk
Kat. 70 kg
1.Mateusz Konieczny
2.Mateusz Hekiert
Kat. 85 kg
3.Michał Blecha
Kat. +115 kg
2.Tomasz Sobczak
Klasyfikacja klubowa
1.TAR

Seniorzy

Kobiety
Kat. 73 kg

2.Natalia Talarczyk
Klasyfikacja klubowa
9.TAR

Mężczyźni
Kat. 70 kg

2.Jan Czubak
3.Mateusz Konieczny
Kat. 85 kg
1.Michał Blecha
2.Kewin Rozum
Kat. 100 kg
3.Szymon Swędrowski
Kat. 115 kg
1.Wojciech Poczta
Kat. +115 kg
1.Marcin Rozum
Kat. open
3.Wojciech Poczta
Klasyfikacja klubowa
1.TAR

 

 

Daniel Borski