Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Brenk i Jarecki zdobyli puchar

Brenk i Jarecki zdobyli puchar
2013-09-09
Patryk Brenk i Rafał Jarecki zostali zwycięzcami IV Turnieju Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa Firmy Domak Nieruchomości Dariusza Rozuma. Najlepsze trzy pary zawodów otrzymały nagrody finansowe.

Impreza przeprowadzona przy I LO im. H. Kołłątaja w Krotoszynie odbyła się w dużej mierze dzięki byłemu radnemu Dariuszowi Rozumowi. To on bowiem sfinansował budowę boiska do siatkówki plażowej, a ponadto przekazał znaczną część funduszy na rozbudowę bieżni. Rok temu Rozumowi nadano tytuł Przyjaciela Szkoły.

Zawody, nad których sprawnym przebiegiem czuwali Waldemar Wandelewski i Mateusz Sobański, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Siatkarze rywalizowali do dwóch wygranych setów systemem brazylijskim. Po wielogodzinnych zmaganiach do pierwszego półfinału udało się zakwalifikować parze Brenk/Jarecki, która zmierzyła się z Kamilem Nowackim i Adrianem Lubaniakiem. Ci pierwsi pewnie zwyciężyli 2:0 (15:5, 15:7) i mogli przygotowywać się do decydującej potyczki. W drugim półfinale Kamil Jankowski i Mateusz Puśledzki bez trudu (15:5, 15:13) ograli Macieja Brylewskiego i Łukasza Kukiołczyńskiego.

Trzecie miejsce zajęła para Nowacki/Lubaniak, wygrywając 2:1 (13:15, 15:8, 11:7) z duetem Brylewski/Kukiołczyński. Finałową konfrontację na swoją korzyść rozstrzygnęli natomiast Brenk i Jarecki, zdobywając tym samym Puchar Prezesa Firmy Domak Nieruchomości. Z rąk organizatora turnieju oraz dyrektor I LO w Krotoszynie Elżbiety Płóciennik siatkarze otrzymali okolicznościowe medale i dyplomy oraz nagrody finansowe.

– Jestem bardzo zadowolony z poziomu tegorocznej imprezy. Dziękuję panu Dariuszowi Rozumowi za organizację tego turnieju. Już teraz zapraszam na jubileuszową edycję zmagań siatkarskich – podsumował Waldemar Wandelewski.