Towarzystwo Atletyczne Rozum

Blisko planu maksimum

2014-04-15
W pierwszy weekend kwietnia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Kobiet i Mężczyzn oraz Seniorów i Seniorek w Sumo. W wielu kategoriach wagowych na podium stawali zawodnicy TAR-u Krotoszyn i Samsona Kobylin.

W pierwszej części imprezy do walk przystąpiła grupa młodzieży. Olimpia Robakowska z TAR-u okazała się najlepsza w kategorii do 75 kg. W grupie do 70 kg pierwsze miejsce zajął Zachariasz Spruta z Samsona, a na piątej lokacie zawody ukończył jego klubowy kolega – Jakub Ratajczak. W kategorii do 85 kg na pierwszym stopniu podium stanął Patryk Swora z Samsona, a na trzecim – Sebastian Alcer (również z kobylińskiego klubu). Kewin Rozum (TAR) był piąty, a Jan Czubak (TAR) – siódmy.

Wśród panów ważących 100 kg trzecią lokatę zajął Sebastian Bernat (TAR), na piątym miejscu uplasował się Piotr Polny (Samson), natomiast Mikołaj Małecki (Samson) był siódmy. W najcięższej kategorii do 115 kg triumfował Mateusz Kandzierski (Samson). W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął team z Kobylina. TAR sklasyfikowano na 11. lokacie.

Potem przyszedł czas na walki seniorów. Robakowska zwyciężyła w kategorii do 80 kg i zajęła trzecią pozycję w open. Wśród panów walczących w grupie do 70 kg siódmą lokatę zajął Spruta, a 14. był Ratajczak. W kategorii do 85 kg srebrny medal wywalczył Czubak, a na dalszych pozycjach uplasowali się Alcer (piąty), Kewin Rozum (siódmy) i Swora (dziewiąty).

Wysokie umiejętności potwierdził uczestnik Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – Aron Rozum, triumfując w grupie do 92 kg. Wśród sumoków ważących 100 kg brązowy medal wywalczył Polny, a Bernat i Małecki sklasyfikowani zostali na siódmej pozycji. W kategorii do 115 kg srebro zdobył Kandzierski. Wyczyn ten zawodnik Samsona powtórzył w kategorii open, w której dwunaste miejsce zajął Aron Rozum, a trzynaste – Bernat. W klasyfikacji drużynowej TAR uplasował się na czwartej lokacie, a Samson na piątej. – Przystępując do każdych zawodów, mamy zawsze plan, aby być w ścisłej czołówce. Analizując skład oraz dyspozycję naszej kadry na MP, mogę powiedzieć, że udało nam się w 90 procentach zrealizować zakładany scenariusz – powiedział prezes Polskiego Związku Sumo Dariusz Rozum.