Towarzystwo Atletyczne Rozum
Towarzystwo Atletyczne Rozum

Aron Rozum na pudle MŚ!

2012-10-28
Znakomite wieści napłynęły z Hongkongu, gdzie odbywają się seniorskie Mistrzostwa Świata w Sumo. Jedyny jak dotąd medal dla Polski wywalczył Aron Rozum!

W zawodach uczestniczy cała światowa śmietanka. Do tej pory przeprowadzono rywalizację w jednej z najmocniej obsadzonych kategorii. W wadze do 85 kg startował Aron Rozum, na co dzień sumoka Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn.

Choć młody zawodnik w dalszym ciągu zbiera doświadczenie, sprawił nie lada niespodziankę, awansując do strefy medalowej. Ostatecznie Aron zgarnął brązowy krążek, pokonując po drodze aktualnego mistrza Europy seniorów! To największy sukces zawodnika w historii. Warto przypomnieć, iż krotoszynianin posiada na koncie tytuły mistrza Europy wywalczone w kategoriach młodzieżowych. W stawce seniorskiej – w dodatku podczas najważniejszej imprezy w roku – po raz pierwszy wskoczył na podium.

Aron i reszta polskiej ekipy przebywać będą w Hongkongu do wtorku. Oto jak sukces skomentował prezes Polskiego Związku Sumo i TAR-u Dariusz Rozum. – Nie wiem co powiedzieć. Jestem szczęśliwy! W drodze do medalu Aron wygrał pięć pojedynków, pokonując m. in. obecnego mistrza Europy. Ma więc na rozkładzie już pięciu byłych lub obecnych czempionów. Przed startem byliśmy optymistami, bo Aron bardzo ciężko trenował, ale na tego typu turnieju i zwłaszcza w tej – najbardziej popularnej wadze – zdarzyć może się wszystko, a grono faworytów jest dość rozległe. Po raz drugi po występie syna popłynęły mi łzy szczęścia – zakończył dumny ojciec i prezes.

 

 

Daniel Borski