Towarzystwo Atletyczne Rozum

365 dni sukcesów – sportowe podsumowanie roku

2016-01-13
Za nami kolejny emocjonujący rok sportowy. Nasi zawodnicy dominowali zarówno w zawodach indywidualnych, jak i drużynowych, nie tylko na terenie kraju, ale też za granicą.

Aron Rozum trzeci na świecie!

Krotoszyński zawodnik sumo Aron Rozum jako jedyny Polak w historii Polskiego Związku Sumo po raz trzeci zdobył medal na mistrzostwach świata. Tym razem sumoka startujący w kategorii 85 kg wygrał walkę o brąz z Rosjaninem Batyrem Altyewem na turnieju w Osace. Jego osiągnięcia nie przeszły bez echa w polskich mediach. A. Rozum został wyróżniony w dwóch prestiżowych konkursach. Krotoszynianin zajął ósmą lokatę w 57. Plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na Najlepszego Sportowca w Wielkopolsce w 2014 roku. Z kolei na Balu Sportowca w Ostrowie Wielkopolskim był czwarty wśród zawodników z południowej Wielkopolski. Reprezentant TAR-u Krotoszyn został doceniony także na swoim terenie. Starosta Stanisław Szczotka przekazał A. Rozumowi dyplom za zasługi oraz osiągnięcia w promowaniu swojej dyscypliny sportu i powiatu krotoszyńskiego.

Niezwykłe igrzyska

Z pewnością do bardzo ważnych wydarzeń w powiecie krotoszyńskim trzeba zaliczyć II edycję Krotoszyńskich Igrzysk Sumo Przedszkolaków oraz Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Pierwsza edycja odbyła się w marcu w hali przy ulicy Młyńskiej 2b. Przedszkolaki podzielone zostały na roczniki i kategorie wagowe. – Celem tego typu zawodów jest promocja aktywnego stylu życia od najmłodszych lat, a dodatkowo zachęcenie dzieci do uprawiania sumo i nauki w Szkole Podstawowej nr 1 w Krotoszynie – mówił Bartosz Kosiarski, jeden z organizatorów.

Drugie igrzyska zgromadziły ok. 300 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów, którzy rywalizowali w 50 kategoriach. – Obserwując występy młodzieży, widać progres w walkach. Chciałbym, aby z roku na rok impreza zyskiwała na randze i w przyszłości obejmowała większy obszar niż powiat krotoszyński – skomentował Dariusz Rozum, prezes PZS.